یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
سه شنبه / ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۸
سرویس : آب
کد خبر : ۴۱۷۷
گزارشگر : راشین نجارپور
سرویس آب

طرح تامین آب 231 روستای استان اجرا شد

طرح تامین آب 231 روستای  استان اجرا شد
(سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰) ۰۹:۳۸

مدیر عامل آبفا خوزستان گفت: تنش آبی امسال را پشت سر گذاشته ایم و طرح تامین آب 231 روستا به صورت کامل اجرا شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و محمدرضا کرمی نژاد مدیر عامل آبفا خوزستان از پروژه‌های آب‌رسانی به روستاهای واقع در مناطق دارای تنش آبی و بحرانی استان از جمله 19 روستا در منطقه قلعه سحر در جاده اهواز به اندیمشک بازدید به‌عمل آوردند و در جریان آخرین پیشرفت‌ پروژه قرار گرفتند.

مدیر عامل آبفا خوزستان با اشاره به اتمام تنش آبی در خوزستان اظهار داشت: در حال حاضر تنش آبی امسال را پشت سر گذاشته ایم و طرح تامین آب 231 روستا به صورت کامل اجرا شده است.

وی با اشاره به دیگر روستاهای دارای تنش آبی افزود: با تلاش انجام شده 471 روستای دیگر را از تنش آبی خارج کردیم و در حال برنامه ریزی جهت پایداری آب در این روستا ها هستیم.

مدیر عامل آبفا خوزستان با اشاره به پروژه انتقال آب در 19 روستای قلعه سحر گفت: عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی قلعه سحر که شامل 19 روستا و شهر الهایی می شود در حال انجام است و تا اوایل آبان ماه این پروژه وارد مدار بهره برداری می شود.

وی تصریح کرد: آب این مجتمع از کرخه تامین می شود و با افتتاح این پروژه مشکل آب آشامیدنی ساکنان شهر الهایی و روستاهای مذکور تامین می شود.

کرمی نژاد با اشاره به تلاش آبفا خوزستان برای تامین آب در تمام روستاهای خوزستان گفت: در تلاش هستیم تا دهه مبارکه فجر 20 مجتمع آبرسانی را در استان وارد مدار بهره برداری کنیم.

مدیر عامل آبفا خوزستان ضمن تشکر از همکاری دستگاه ها برای برطرف کردن تنش آِبی در خوزستان با بیان اینکه بنیاد برکت از ابتدای تنش آبی در کنار آبفا خوزستان بود و اعتبار قابل توجهی در اختیار ما قرار داد افزود: سپاه نیز پا به پای ما در تمام بحران پای کار بود و از ستاد بحران کشور برای تامین اعتبار و بنیاد مستضعفان نیز تشکر و قدردانی می کنم.
تنظیم: بهنام پریچه
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱,۷۸۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید