سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
شنبه / ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۰
سرویس : آب
کد خبر : ۴۵۰۱
گزارشگر : راشین نجارپور
سرویس آب

تامین نیاز آبی ۱۴ روستا در اهواز/ بهره مندی 2500 نفر از آب سالم و پایدار در اسماعیلیه

آب آشامیدنی سالم به دو هزار و ۵۰۰ نفر از اهالی بخش اسماعیلیه اهواز رسید.

تامین نیاز آبی ۱۴ روستا در اهواز/ بهره مندی 2500 نفر از آب سالم و پایدار در اسماعیلیه
(شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰) ۱۱:۱۰

 

مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان گفت: طرح آبرسانی به ۱۴ روستای بخش اسماعیلیه شهرستان اهواز ، در آیینی با حضور جمعی از مسئولان استانی بهره برداری شد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، محمدرضا کرمی نژاد اظهار کرد: طرح آبرسانی به ۱۴ روستای بخش اسماعیلیه شهرستان اهواز شامل ۱۹ کیلومتر خط انتقال آب مسیر طاهریه  از روستاهای رامشیر یک و ۲، سید خلف، منشید، طاهره یک، ۲ و سه، عزیبی، دب ملیحه شیخ محمد یک و ۲، شریفه یک و ۲ و یکباره است.

 

وی افزود: جمعیت این روستاها بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ نفر است و طرح آبرسانی به این روستاها با ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار و درمدت سه ماه انجام شد.

 

مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان گفت: ۹۰۴ روستای خوزستان طی هشت ماه اخیر از آب شرب پایدار برخوردار شدند و ۱۹ روستای دیگر در استان نیازمند آبرسانی هستند که در قالب طرح محرومیت زدایی این شرکت آبرسانی خواهند شد.

 

در این مراسم نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از کار‌های مهمی که در یک سال  اخیر در استان و شهرستان اهواز انجام شد، طرح آبرسانی پایدار به مناطق روستایی بوده است.

مجتبی یوسفی افزود: مجلس شورای اسلامی سه هزار میلیارد تومان برای حوزه آبرسانی و فاضلاب به تصویب رساند که کمک خوبی به شرکت آبفا بوده است.

وی با اشاره به طرح آبرسانی به ۱۴ روستای بخش اسماعیلیه بیان کرد: تا يک ماه آینده طرح ایستگاه پمپاژ  تصفیه خانه قلعه سحر و آبرسانی به ۴۷ روستا نیز مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۲,۰۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید