سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳
سه شنبه / ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ / ۰۸:۰۲
سرویس : فاضلاب
کد خبر : ۴۵۳۶
گزارشگر : راشین نجارپور
سرویس فاضلاب

تصفیه خانه فاضلاب آبادان تا مرداد سال آینده وارد مدار می شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: تصفیه خانه فاینانس فاضلاب آبادان تا ابتدای مردادماه سال آینده تحویل می شود و در مدار قرار می گیرد.

تصفیه خانه فاضلاب آبادان تا مرداد سال آینده وارد مدار می شود
(سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۰) ۰۸:۰۲

   

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، محمدرضا کرمی نژاد، در حاشیه بازدید معاون اجرایی رییس جمهور از تصفیه خانه فاینانس فاضلاب آبادان اظهار کرد: در سال 89 مناقصه ای برای ساخت 5 تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان های خرمشهر، آبادان، شادگان، بندر امام خمینی و بندر ماهشهر برگزار شد.

وی افزود: در سال 92، تحویل زمین این قرارداد و در سال 94، ابلاغ قرارداد آن انجام شد و یک ماه پس از این موضوع، پیمانکار عملیات اجرایی پروژه را آغاز می کند و این 5 تصفیه خانه را تا پیشرفت فیزیکی 71 درصد می رساند اما به دلیل مشکلات خاصی که به وجود آمد، روند اجرایی پروژه متوقف شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: خوشبختانه روند اجرایی این پروژه به سرعت از امسال شروع شد. ساخت تصفیه خانه شادگان به اتمام رسید و در دهه فجر امسال افتتاح شد. همچنین تصفیه خانه آبادان نیز تا ابتدای مردادماه سال آینده تحویل می شود و در مدار قرار می گیرد.

کرمی نژاد تصریح کرد: سه تصفیه خانه باقی مانده تا پایان سال 1401 و نهایتا تا ابتدای سال 1402 به بهره برداری خواهند رسید و وارد مدار می شوند.

وی با بیان اینکه مجموع اعتبار این قرارداد 46 میلیون یورو بوده است، افزود: این پروژه ها باید در مدت زمان سه سال اجرا و طی دو سال مورد بهره برداری قرار می گرفتند. ظرفیت کل این تصفیه خانه ها در فاز اول، 229 هزار متر مکعب در شبانه روز است و مقرر شد که این میزان در فاز دوم، به 300 هزار متر مکعب در شبانه روز برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: این تصفیه خانه ها در نوع خود، بی نظیر هستند و ان شالله مردم این 5 شهرستان، از نعمت این خدمات برخوردار شوند.

کرمی نژاد در خصوص فاضلاب آبادان اظهار کرد: وضعیت طرح فاضلاب آبادان در مرحله، 60 درصد است و 3 پیمانکار خرد، در حال کار هستند. از انشعابات شبکه در مجموع حدود 500 کیلومتر کار شده است. همچنین در این راستا در قالب ماده 56، یک پیمانکار با اعتبار 500 میلیارد تومان انعقاد قرارداد انجام داده و در روزهای آتی کار خود را شروع می کند.

وی با درخواست از معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: تنها استانی هستیم که در سال جاری، یک هزار و 400 میلیارد تومان در قالب ماده 5 و 6 داشته ایم که تقریبا به پایان رسیده است و در خصوص بحث فاضلاب شهرهای استان تنها مشکلی که وجود دارد، تضمین نامه سازمان برنامه و بودجه به بانک ها است.

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۲,۰۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید