سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
شنبه / ۱ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۰۸:۵۱
سرویس : فاضلاب
کد خبر : ۴۷۴۹
گزارشگر : راشین نجارپور
سرویس فاضلاب
سرمایه‌گذاری گسترده دولت سیزدهم برای رفع کامل مشکل آبفا خوزستان

بهره برداری از شبکه فاضلاب و کلنگ زنی شبکه توزیع آب و انشعابات خانگی در منطقه کوی طاهر اهواز

با حضور سردار شاهوار پور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) و دکتر کرمی نژاد مدیر عامل آبفا خوزستان، آئین بهره برداری از شبکه فاضلاب و کلنگ زنی شبکه توزیع آب و انشعابات خانگی در منطقه کوی طاهر اهواز انجام و آغاز شد.

بهره برداری از شبکه فاضلاب و کلنگ زنی شبکه توزیع آب و انشعابات خانگی در منطقه کوی طاهر اهواز
(شنبه ۱ اَمرداد ۱۴۰۱) ۰۸:۵۱
 
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، محمد رضا کرمی نژاد، در مراسم افتتاح شبکه فاضلاب کوی طاهر اظهار داشت:بهره برداری از شبکه فاضلاب و کلنگ زنی شبکه توزیع آب و انشعابات خانگی در منطقه کوی طاهر اهواز با اعتبار ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان  اجرایی و آغاز شده است.
 
وی افزود: احرای شبکه فاضلاب در منطقه کوی طاهر اهواز به طول حدود ۱۰۰۰۰متر لوله گذاری وجمعیت تحت پوشش این طرح ۲ هزار و ۵۰۰ نفر و اعتبار این پروژه ۱۱ میلیارد تومان است.
 
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان بیان کرد: با توجه به عزم دولت سیزدهم و نگاه رئیس جمهور و وزیر نیرو روند اجرایی پروژه فاضلاب اهواز با سرعت در حال اجرا است  و یکی از مناطقی که بایرست شبکه گزاری و امروز مورد استفاده قرار گرفت  کوی طاهر است که با بهره برداری از این پروژه مشکل فاضلاب چندین ساله  این منطقه برطرف شده است.
 
کرمی نژاد به پروژه اصلاح شبکه آب کوی طاهر اشاره کرد و گفت: روند اجرایی توسعه، اصلاح و بازسازی ۱۰ کیلومتر شبکه توزیع آب و انشعابات خانگی منطقه کوی طاهر از امروز آغاز می شود.
 
وی افزود: این پروژه به طول ۳ کیلومتر خط اصلی و ۷ کیلومتر انشعابات خانگی در مساحت ۱۱ هکتار در منطقه کوی طاهر اجرایی می شود. 
 
مدیرعامل آبفا خوزستان خاطر نشان کرد: اعتبار این پروژه ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است 
کرمی نژاد تصریح کرد: کوی طاهر یکی از مناطق حاشیه شهر اهواز است و زمستان کذشته  به این منطقه امدم و دیدم مشکلات بسیار زیادی در زمینه فاضلاب در این منطقه وجود داشت که با انتخاب پیمانکار و در مدت زمان ۴ ماه فاضلاب منطقه کوی طاهر  تمام شده و این پروژه امروز به بهره برداری می رسد. 
 
کرمی نژاد با اشاره به تصفیه خانه سوم اهواز اشاره کرد و گفت: شرکت اب و فاضلاب خوزستان در تمام حاشیه اهواز
که شامل ملاشیه، عین دو، کوی سیاحی ،گلدشت و گلبهار و سایر مناطق اطراف اهواز  در حال کار هستیم و با احداث تصفیه خانه سوم فاضلاب در منطقه گلدشت احداث شود تا مشکلات فاضلاب در این مناطق به صورت کامل برطرف شود.
مدیر عامل شرکت آبفا خوزستان با اشاره به آخرین وضعیت پروژه فاضلاب اهواز عنوان کرد: در حال حاضر پروژه فاضلاب اهواز در ۱۵۶ نقطه همزمان در حال کارهست و روند اجرایی پروژه فاضلاب اهواز به نطقه خوبی رسیده است.
کرمی نژاد با اشاره به حذف ورودی فاضلاب به رودخانه کارون تا پایان سال جاری گفت: در تلاش هستیم تا پایان امسال ۱۰ ورودی فاضلاب به رودخانه کارون را حذف کنیم و تا نیمه سال اینده طبق برنامه  ورودی فاضلاب به کارون را در کلانشهر اهواز کاملا حذف خواهد شد . 
مدیر عامل آبفا خوزستان تصریح کرد: از مجموعه ۲۸۰ کیلومتر اصلاح شبکه فاضلاب در اهواز ۲۵۸ کیلومتر آن اصلاح شده است که تقریبا ۹۲ درصد از شبکه فاضلاب اهواز اصلاح شده است.
کرمی نژاد به تابستان امسال در مقایسه با سال های گذشته و عزم دولت سیزدهم اشاره کردو خاطر نشان کرد: دولت سیزدم عزم خود را جزم کرده است که مشکلات آب و فاضلاب خوزستان را یک بار برای همیشه حل کند و ما در مجموعه آبفا شبانه روز پیگیر هستیم تا روند اصلاحی زیرساخت های آب و فاضلاب را مردم ببینند و قابل توجه است که تابستان امسال بهترین وضعیت ابرسانی نسبت به سال های قبل در خوزستان را داریم و این نشان از عزم جدی دولت در خوزستان است.
تنظیم: بهنام پریچه
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱,۸۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید