یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
دوشنبه / ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۱۴:۳۰
سرویس : آب
کد خبر : ۵۱۲۱
گزارشگر : راشین نجارپور
سرویس آب

تعویض خط توزیع آب مواکب پایانه های مرزی خوزستان

مدیرعامل آبفای خوزستان از تعویض خط توزیع آب مواکب پایانه های مرزی استان خبر داد.

تعویض خط توزیع آب مواکب پایانه های مرزی خوزستان
(دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۱۴:۳۰

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان ، محمد رضا کرمی نژاد با اشاره به اینکه خط توزیع آب مواکب پایانه های مرزی خوزستان در حال تعویض است گفت :  سه مخزن ذخیره آب به ظرفیت 26 میلیون لیتر در پایانه مرزی شلمچه در یک سال گذشته احداث شد.

وی افزود : امسال به دلیل شرایط آب و هوایی و وجود گرما، شرایط پایداری آب در پایانه های مرزی شلمچه و چذابه را در دستور کار قرار داده ایم؛ با احداث سه مخزن ذخیره آب به ظرفیت 26 میلیون لیتر در پایانه مرزی شلمچه در یک سال گذشته، تلاش کردیم تا هیچ مشکلی در تأمین آب شرب مهمانان امام حسین (ع) وجود نداشته باشد و خط توزیع آب مواکب در حال تعویض است تا از پایداری آب با کیفیت، اطمینان خاطر داشته باشیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان بیان کرد: از سال گذشته با توجه به پیش بینی شرایط آب و هوایی که برای امسال داشتیم، تلاش کردیم برای پایانه های مرزی یک مخزن بتنی 25 میلیون لیتری ذخیره آب در خرمشهر و دو مخزن نیم میلیون لیتری پیش ساخته فولادی در تأسیسات تقویت فشار مرز شلمچه در نظر بگیریم تا توزیع و ذخیره آب با پایداری در بین مواکب انجام شود.

کرمی نژاد با اشاره به تمهیدات لازم برای ذخیره سازی آب در پایانه مرزی شلمچه گفت: در مجموع با برنامه ریزی که انجام شد 26 میلیون لیتر مخزن ذخیره آب در پایانه مرزی شلمچه احداث و در مدار بهره برداری قرار گرفته تا با اطمینان لازم به استقبال پرشور زوار اربعین حسینی (ع) در این پایانه مرزی برویم.

وی در خصوص مشکل چندین ساله زوار اربعین حسینی که در تأمین آب بعد از پایانه های مرزی داشته اند، تصریح کرد: شرایط پایداری آب را به نحوی مدیریت کرده ایم که با اجرای خط 315 به طول سه کیلومتر برای تفکیک آب شرب مواکب از روستاها، هیچ مشکلی در تأمین آب شرب زوار صورت نگیرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش فاضلاب تصریح کرد: ساخت لاگن های ته نشینی با هدف جمع آوری پساب فاضلاب در دستور کار قرار گرفته و با یک کار جهادی 2 لاگن ساخته شد تا در مجموع با ساخت سه لاگن در بخش فاضلاب، مشکلی برای جمع آوری پساب فاضلاب در پایانه مرزی شلمچه نداشته باشیم.

 

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۶۸۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید